Koło Sztuki Użytkowej zaprasza wszystkich uczniów, którzy mają zdolności manualne i plastyczne do udziału w naszych spotkaniach. Koło zajmuje się tworzeniem przedmiotów tak zwanej sztuki użytkowej, czyli rzeczy które można wykorzystać w codziennym życiu, np. do ozdobienia swojego pokoju lub podarowania w charakterze upominku innej osobie.
Jeżeli lubisz oryginalne, ręcznie wykonane rzeczy i intryguje cię jak się je robi, to te zajęcia są dla Ciebie.
Uczestnictwo w zajęciach pozwoli ci zrealizować się artystycznie, a jednocześnie nauczyć się wykonywania różnych ciekawych i oryginalnych przedmiotów dla siebie i bliskich.
Nasze prace można obejrzeć na zdjęciach zamieszczonych w galerii.
Zainteresowanych zapraszam do biblioteki szkolnej.
Decoupage na płytach CD
Pomarańcze
Papierowe kwiaty
Anioły z masy solnej
Obrazy z liści w antyramach
Jesienne kwiaty z liści klonu
Bransoletki i ludziki z muliny
Papierowa wiklina
Bransoletki z koralikami
Butle zdobione kwiatami ze sznurka sizalowego
Prezentacja Koła Sztuki Użytkowej podczas dni otwartych w ZSOMS
O działalności koła opowiadali: Kasia Chojnowska (kl.IIGb), Justyna Kalinowska (kl.Igc), Ola Półturzycka (kl. III Gc), Martyna Stafa (kl. III GB).
Zdobienie przedmiotów metodą decoupagé
Na zajęciach Koła Sztuki Użytkowej uczestnicy uczyli się zdobienia przedmiotów metodą decoupagé (dekupaż). Na początek były to przedmioty szklane, z których każdy uczestnik próbował „wyczarować” coś oryginalnego.
W okresie przedświątecznym natomiast uczniowie przystąpili do przygotowania bombek zdobionych tą metodą. Własnoręcznie wykonane z pewnością stanowiły oryginalną ozdobę Świąt Bożego Narodzenia.
Efekty naszej pracy można zobaczyć na zdjęciach.
Na liściach malowane
Wysuszone liście topoli i klonu, farby akrylowe, pędzle i do dzieła. Temat dowolny. Wyobraźnia uczestników nieograniczona. W galerii prezentacja naszych prac.